Cykle tematyczne

Szukając inspiracji do nowych materiałów na media społecznościowe, do ulotki, na targi lub na stronę internetową, możemy poruszać różne tematy i watki związane z uprawianiem, przygotowywaniem oraz spożywaniem warzyw i owoców. Poniżej zebraliśmy różne typy publikacji oraz ich charakterystyczne cechy.

LIFESTYLE

Publikacja lifestyle’owa, czyli taka, której tematem jest zdrowy styl życia. Tutaj opowiadamy o wspólnym gotowaniu i spożywaniu posiłków, pokazujemy emocje i relacje.

OD POLA NA TALERZ

Publikacja typu „od pola na talerz” to formuła przy pomocy której opowiadamy o plantatorach i ich pracy. Pokazujemy prawdziwych ludzi, którzy dbają o uprawy (a nie zdjęcia ze stocka!). Przypominamy, że za każdym warzywem i owocem stoi prawdziwy człowiek.

Talerz

Wartości odżywcze

Publikacja poświęcona wartościom odżywczym. Pamiętajmy, by o mikroelementach i witaminach opowiadać w sposób prosty, przyjazny i bliski. Nasz materiał może się składać z samego hasła, z hasła i opisu oraz z ciekawostek.

Proste przepisy

Publikacja z przepisami, które pokazują, jak w łatwy i smaczny sposób przygotować warzywa i owoce. Pokazujemy, jak zapełniać naszą połowę talerza.

Infografiki

Publikacja przedstawiająca szczegółowe informacje na wybrany temat. Korzystamy z badań, rankingów oraz tworzymy własne listy ulubionych warzyw i owoców.

Sezonowość

Publikacja dotycząca sezonowości. Tutaj przypominamy, kiedy najlepiej jeść dane warzywo lub owoc. Tworzymy zestawienia w oparciu o pory roku lub konkretne miesiące. Szczegółowo rozpisujemy okres letni, kiedy jest największa ilość świeżych produktów.

Wydarzenia

Publikacja okolicznościowa. Przypominamy o krajowych i międzynarodowych świętach związanych z warzywami i owocami. Informujemy o tym, że 2021 rok został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw!